Zgłosuj na książki roku 2017

Nestor Burma - 1 - Mgła na moście Tolbiac

Cykl: Nestor Burma (tom 1)
Wydawnictwo: Scream Comics
Brouillard au pont de Tolbiac
kryminał
komiksy
kendo777

Klasyka komiksu frankofońskiego: pierwszy tom przygód legendarnego paryskiego detektywa Nestora Burmy. Utrzymana w klimacie noir, adaptacja klasycznej powieści detektywistycznej Maleta przenosi nas w ponure zakamarki Paryża lat 50-tych. Wezwany przez starego, umierającego handlarza szmatami, Nestor Burma zanurza się we wspomnieniach z młodości, kiedy obracał się w kręgach anarchistycznych...

Wezwany przez starego, umierającego handlarza szmatami, Nestor Burma zanurza się we wspomnieniach z młodości, kiedy obracał się w kręgach anarchistycznych okresu międzywojennego.
Komiks czarno-biały.

źródło opisu: http://scream.com.pl

źródło okładki: http://scream.com.pl

Ireksamb | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Bardo dobra pozycja Scream Comics (wreszcie - duża część ich ostatnich pozycji, które ostatnio czytałem była słaba lub przeciętna). Klimatyczna atmosfera i sugestywna kreska spowodowały, że czułem się jak bym był w Paryżu w latach 50-ych ubiegłego wieku. Także fabuła i sposób narracji intrygujące.Chętnie wydam pieniądze na następne części.

Chris3z8 | 2017-12-07

Klasyczny kryminał poozdabiany wyrazistymi postaciami, ze szczegółową topografią i kobietami prowadzącymi do zguby. O męskiej przyjaźni i zdradzie, gdy przedawnione marzenia oraz plany prowadzą do zbiorowego nieszczęścia.

Megapodius | 2017-12-25
Na półkach: Komiks, 2017, Przeczytane