Co za ptak robi tak?

Wydawnictwo: Bajka
ptaki

Znacie „Ptasie radio” Juliana Tuwima? Na pewno. Ale czy wiecie, jak wyglądają ptaki, które w nim ćwierkają, świszczą, kwilą, pitpilitają i pimpilą? Teraz możecie im się przyjrzeć, posłuchać, jak śpiewają, i dowiedzieć czegoś o ich zwyczajach. Wystąpią przed wami ptaszki następujące: Słowik, wróbel, kos, jaskółka, Kogut, dzięcioł, gil, kukułka, Szczygieł, sowa, kruk,...

Wystąpią przed wami ptaszki następujące:

Słowik, wróbel, kos, jaskółka,
Kogut, dzięcioł, gil, kukułka,
Szczygieł, sowa, kruk, czubatka,
Drozd, sikora i dzierlatka,
Kaczka, gąska, jemiołuszka,
Dudek, trznadel, pośmieciuszka,
Wilga, zięba, bocian, szpak
Oraz każdy inny ptak.

A także czajka i przepiórka.

Zapraszamy na koncert!

Pięknie ilustrowany akwarelami "pierwszy leksykon ptaków" z płytą CD zawierającą nagrania 26 ptasich głosów.

źródło opisu: https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Co-za-ptak-robi-tak

źródło okładki: https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Co-za-ptak-robi-tak

mama_zaczytana | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

"Co za ptak robi tak?" to niewielki, ale ładnie wydany atlas ptaków. Z błyszczącą oprawą, płóciennym grzbietem i akwarelowymi ilustracjami zmalowanymi przez Katarzynę Minasowicz. To z nich poznajemy wygląd ptaków, a ich zwyczaje przybliżają nam krótkie rymowanki Marii Szajer. Samych bohaterów książki znamy już choćby ze słyszenia:

"Słowik, wróbel, kos, jaskółka,
Kogut, dzięcioł, gil, kukułka,
Szczygieł, sowa, kruk, czubatka,
Drozd, sikora i dzierlatka,
Kaczka, gąska, jemiołuszka,
Dudek, trznadel, pośmieciuszka,
Wilga, zięba, bocian, szpak
Oraz każdy inny ptak."

Tak, kluczem wyboru było "Ptasie radio". Popularny wśród dzieci wiersz Juliana Tuwima. Jego sympatykom ta książka z pewnością przypadnie do gustu. Dzięki niej przekonają się, jak wyglądają poszczególne ptaki, ale także... je usłyszą. Tak, do atlasu dołączona została bowiem niewielka płyta z ptasimi trelami, kwilami i ćwierkami. To ciekawa pozycja edukacyjna. Doceniona nie tylko przez nas - miłośników podróży, przyrody i...

GZal | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Pomysł genialny w swojej prostocie. Weźmy wiersz Juliana Tuwima Ptasie radio i pokażmy wszystkie ptaki, które w nim występują.

Wykonanie wspaniałe. Płócienny grzbiet zachodzący na okładkę. Jak dawno już nie miałem tak wydanej książki w ręku. Przypomniało mi się natychmiast wydanie Bajek Ignacego Krasickiego, z ilustracjami Gustava Dorégo. Książka, z którą niemal się nie rozstawałem, gdy miałem jakieś 6-8 lat.
[...]
całość

Marta | 2017-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Urzekła mnie ta książeczka. Urocze obrazki i krótkie wierszyki dotyczące ptaków. I to nie jakichś egzotycznych, ale naszych, polskich, wszystkim znanych (przynajmniej z nazwy i oczywiście z "Ptasiego radia"). Znakomity pierwszy atlas ptaków małego ornitologa:)

brenek | 2017-08-08
Przeczytana: 10 grudnia 2017