Sam i Dave kopią dół

Tłumaczenie: Katarzyna Domańska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
poszukiwanie, skarby

Jak szukać, by znaleźć coś spektakularnego? Zaskakująca książka obrazkowa o poszukiwaniu głęboko ukrytych skarbów. Sam i Dave kopią dół. Będą kopać coraz głębiej i głębiej, i głębiej. Tak długo, aż znajdą coś spektakularnego. Tyle tylko, że czasem najbardziej spektakularne jest to, czego nie dostrzegamy. Przekonają się o tym na własnej skórze nie tylko bohaterowie, lecz także czytelnicy tej...

Sam i Dave kopią dół.
Będą kopać coraz głębiej
i głębiej,
i głębiej.

Tak długo, aż znajdą coś spektakularnego.

Tyle tylko, że czasem najbardziej spektakularne jest to, czego nie dostrzegamy. Przekonają się o tym na własnej skórze nie tylko bohaterowie, lecz także czytelnicy tej książki – ci, którym uda się dostrzec jej zaskakujące drugie dno.

Książka uhonorowana prestiżowym amerykańskim wyróżnieniem Caldecott Honor Book.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl

napoleczce_pl | 2017-06-21
Przeczytana: 06 marca 2017

Sam i Dave kopią dół
(czyli oszczędna forma szczęścia)

Poszukiwanie sensu wszystkiego to trudne zadanie. Jeżeli ten sens ma mieć wymiar spektakularny – to zadanie to graniczy z niemożliwym... A może nie, a może wystarczy po prostu zacząć kopać?

Książka, na której pomysł Mac Barnett i Jon Klassen wpadli podczas śniadania w hotelu, jest bardzo skromną pod względem treści pisanej, bardzo ciekawą w warstwie ilustracyjnej i bardzo trudną pod względem zadawanych przez nią pytań, historią kopania dziury w ziemi.

Fabuła jest prosta - para przyjaciół (i pies) postanawiają znaleźć „coś spektakularnego”. Zaopatrzeni w ręczny sprzęt kopiący, prowiant i napój rozgrzewający, rozpoczynają misję poszukiwawczą i …zaczynają kopać dół.

Przez kolejne strony śledzimy rozwój tej przygody, podejmowane przez bohaterów decyzje i ich skutki. Widzimy rozwój wypadków, zmiany akcji i kierunków kopania oraz ignorowane rozpaczliwe próby podpowiedzi i wskazówek płynące ze strony psa-poszukiwacza.

Jak...

ilo99 | 2017-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2017

O ciężkiej pracy poszukiwaczy skarbu. Odrobinę pogmatwana, pomimo wydawałoby się minimalnej zawartości treści. Trzeba maluszkowi wyjaśnić niuanse. I to czego nie zauważają dzielni kopacze podczas swojej harówki, i to, że koniec i początek książeczki jednak się różnią. Za to, gdy już dziecko zrozumie wszystkie aluzje, to z przyjemnością przewraca kolejne kartki przypominając sobie, co na tej stronie robili bohaterowie. Ogólnie książeczka nie najgorsza, ale za tę kwotę jest sporo ciekawszych na rynku.

k-nik | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, Agnieszka