Wielki słownik polsko-rosyjski, rosyjsko-polski. 300 000 haseł i wyrażeń

Wydawnictwo: Rea
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
itysiek_reads

- najbardziej aktualna i współczesna pomoc na polskim rynku leksykograficznym; - przeznaczony dla szerokiego kręgu użytkowników - studentów, nauczycieli szkolnych i akademickich, tłumaczy, dziennikarzy, wszystkich, którzy interesują się współczesnym językiem rosyjskim i polskim; - zawiera około 300 tys. wyrazów hasłowych, wyrażeń i zwrotów, stanowiących zbiór rosyjskiego i polskiego słownictwa...

- najbardziej aktualna i współczesna pomoc na polskim rynku leksykograficznym;
- zawiera około 300 tys. wyrazów hasłowych, wyrażeń i zwrotów, stanowiących zbiór rosyjskiego i polskiego słownictwa początku XXI wieku;
- prezentuje leksykę związaną z różnorodnymi strefami działalności człowieka, m.in. polityką, religią, biznesem, informatyką, handlem, życiem społeczno-kulturalnym;
- odzwierciedla aktualne zmiany, jakie zaszły w życiu Rosji i Polski, uwzględniając słownictwo literackie i potoczne aktywnie wykorzystywane w rosyjskich i polskich mass mediach;
- podaje wszystkie podstawowe informacje o Rosji i Unii Europejskiej;
- zawiera glosariusz podstawowych pojęć dotyczących UE;
- czytelna prezentacja haseł;
- hasła wyróżniono kolorem;
- nie do zastąpienia w pracy i nauce.

źródło opisu: Wydawnictwo REA, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo REA, 2008

Świetny słownik, który niejednokrotnie pomógł mi w tłumaczeniu zarówno tekstów specjalistycznych, jak i artykułów. Ogromna ilość haseł specjalistycznych, potocznych, przysłów czy idiomów. W niektórych hasłach znajdziemy przykładowe użycie słów i związki wyrazowe. Wyróżnione kolorem hasła pozwalają na szybsze ich znalezienie i sprawiają, że słownik jest przejrzysty. Oprócz tłumaczenia słów znajdziemy w środku nazwy geograficzne, nazwy potraw i produktów spożywczych oraz liczebniki. Na końcu słownika możemy zapoznać się z krótkimi informacjami o Rosji (muzea, teatry, uczelnie, waluta, ludność, ustrój państwowy) i o Unii Europejskiej, dodatkowo znajdziemy tam tłumaczenia nazw wielu instytucji, organizacji, umów czy programów. To obszerne i bardzo pomocne kompendium wiedzy jak dla studentów, tak i dla tłumaczy czy nauczycieli. Słownik wydany jest porządnie, w twardej oprawie i mimo swoich gabarytów nie rozkleja się i nie niszczy. Zdecydowanie polecam i zachęcam do kupna.

Na półkach