Farmakognozja Podręcznik dla studentów farmacji

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320024366
zdrowie, medycyna

Podręcznik przedstawia zagadnienia farmakognozji ogólnej, substancje naturalne i surowce farmakognostyczne, następnie przegląd chemotaksonomiczny roślin i surowców farmakognostycznych oraz przegląd farmakologiczno-terapeutyczny surowców i substancji roślinnych. Uzupełnieniem tekstu są liczne (około 1 000) wzory związków czynnych występujących w poszczególnych roślinach. Wydanie zostało zmienione, uzupełnione i poprawione. Zmiany obejmują zarówno wprowadzenie nowych surowców, zgodnie z FP V, jak i uaktualnienie danych fitochemicznych i farmakologicznych, zgodnie z wynikami najnowszych prac badawczych. Okładka: miękka; Rok wydania: 2000;

Shino11 | 2016-04-17
Na półkach: Nauka, Przeczytane

Dla mnie jeden z ulubionych podręczników, z jakich korzystałam, gdy uczyłam się na kierunku technik farmaceutyczny. Być może książka ma swoje lata, ale jest bardzo uporządkowana, treściwa. Podzielona jest ze względu na związki chemiczne, które pozyskuje się z roślin. Są one jasno omówione wraz z podaniem wzorów, a przy każdej roślinie nie mamy ciągu zdań, tylko konkretny opis właściwości, substancje czynne, działania niepożądane, postać leku, itp.

Isabell | 2015-11-17
Przeczytana: 30 listopada 2015