Regiony Grecji, Hiszpanii, Irlandii i Portugalii w dobie kryzysu z perspektywy zmian struktury produkcji i zatrudnienia

Wydawnictwo: Difin
Inne
Suerte

Autor omawia rozwój regionów czterech krajów: Grecji, Hiszpanii, Irlandii oraz Portugalii w latach dekoniunktury gospodarczej, która rozpoczęła się w Europie w 2008 roku. Głównym tematem rozważań są przemiany, jakie dokonywały się w strukturze produkcji i zatrudnienia w regionach tych państw, które w okresie poprzedzającym globalny kryzys finansowy uzyskały największą pomoc w ramach prowadzonej przez Unię Europejską polityki regionalnej. Takie ukierunkowanie pracy związane jest z podobieństwem sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Polska i potencjalnymi korzyściami, jakie mogą płynąć dla polskich województw z doświadczeń państw, które przeszły podobną drogę rozwoju regionalnego korzystając z unijnej pomocy strukturalnej.

Zaprezentowane w pracy badania i przeprowadzone analizy mogą okazać się przydatne dla tych, którzy są zainteresowani efektami polityki regionalnej Unii Europejskiej.

źródło opisu: www.difin.pl

źródło okładki: www.difin.pl