Osuwiska w województwie małopolskim

Wydawnictwo: COMPASS
geologia, osuwiska, geotechnika
Tethis

W publikacji przedstawiono historię badań osuwisk na terenie województwa małopolskiego oraz podano podstawowe informacje dotyczące kwestii powierzchniowych ruchów masowych. Scharakteryzowano budowę geologiczną i warunki hydrogeologiczne opisywanego obszaru oraz ich związek z przyczynami powstawania osuwisk. Przedstawiono metody monitorowania osuwisk oraz sposoby mające na celu przeciwdziałanie oraz zapobieganie ruchom masowym. W drugiej części scharakteryzowano i opisano wybrane osuwiska z terenu województwa małopolskiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie