Saga. Tom Szósty

Wydawnictwo: Mucha Comics
9788361319832
komiksy
Łukasz

Uhonorowany nagrodą Eisnera duet – Fiona Staples (Archie, North 40) i Brian K. Vaughan (Paper Girls, Barrier) – stworzył Sagę, porywającą opowieść o młodej rodzinie, która walczy o swoje miejsce we wszechświecie. Hazel rozpoczyna najbardziej ekscytującą przygodę swojego życia: przedszkole. Tymczasem jej prześladowana przez los rodzina odbiera niejedną srogą lekcję. Album zawiera materiał...

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Saga #30-35.

TYLKO DLA DOROSŁYCH

„Jedno z najbardziej niezwykłych i pomysłowych dzieł science-fantasy, jakie kiedykolwiek pojawiło się w komiksowym medium”.

Alan Moore

„Ostatnio nadrobiłem kilka albumów z cyklu Saga. Przedstawiają niesamowity świat, w którym warto się zagubić”.

Lin-Manuel Miranda

„Grafika Fiony Staples jest operowo ogromna i intymna zarazem. Tę serię powinna przeczytać każda dwudziestokilkuletnia kobieta”.

Cosmopolitan

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Saga-tom-6/174

źródło okładki: http://muchacomics.com/userdata/gfx/6a2a323bb7051c...»

PolishPopkulturę | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Powrót do poziomu znanego z tomów 1-3. Saga znów wzrusza. Polecam, zwłaszcza wszystkim miłośnikom komiksu, którzy "Sagi" jakimś cudem jeszcze nie czytali - w tej serii i w tych postaciach zwyczajnie nie da się nie zakochać.

Krzysztof Lewandowski | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Nie zaprzeczę - uwielbiam tę serię i po skończonym tomie od razu mam ochotę sięgnąć po następny, żeby sprawdzić, jak rozwinie się historia. Dotyczy to także szóstej odsłony "Sagi", która ciekawi i oferuje kilka zaskakujących zwrotów wydarzeń.

Jednak przez szybkie tempo akcji niektóre wątki są traktowane z mniejszą uwagą. Hazel już troszkę dorosła, ale nie do końca wiemy, jak wyglądało jej życie w przedszkolu. Uparty stał się szalonym skurczybykiem, a Klara dorobiła się tatuaży... Zgodzę się, że zmiany w postaciach mają sens, jednak mogły zostać ukazane bardziej szczegółowo i konkretnie. Najbardziej przekonuje mnie miłość Marko i Alany, którzy wrócili do siebie.

Bohaterowie zmienili się również fizycznie. Fiona Staples świetnie ich postarzała - poznajemy postacie na pierwszy rzut oka, ale dostrzegamy, że przybyło im kilka lat i zmienili trochę swój styl. Poza tym scena z oczami Alany chwyta za serce, fantastycznie oddano emocję w tym rysunku. Dziwię się natomiast, że tak...

Irimias | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Kolejny tom i kolejny przejaw geniuszu.

marti | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Skąd Brian bierze tyle doskonałych pomysłów i nie dających się w żaden sposób przewidzieć zwrotów akcji? Fiona nie ustępuje mu niczym, każda ilustracja to dzieło sztuki, dzięki którym przygody nietypowej rodziny i jej sojuszników są tak wyjątkowe.

smotex | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

miałam większe oczekiwania, stagnacja.

Mateusz Kosiński | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Ta seria jest po prostu najlepsza.

MattSilva | 2018-01-09
GrimReptile | 2018-01-01