9788320032338
zdrowie, medycyna

W książce w sposób zwięzły i przejrzysty opisano zaburzenia neurologiczne spotykane w codziennej praktyce w czasie pracy na ostrym dyżurze lub w izbie przyjęć, a także w pogotowiu ratunkowym. Część ogólna zawiera krótkie przypomnienie neuroanatomii oraz opisy podstawowych metod badania neurologicznego. Część szczegółowa w sposób syntetyczny ujmuje zagadnienia neurologiczne, począwszy od objawów, przez procedury diagnostyczne zawsze z uwzględnieniem rozpoznania różnicowego aż do leczenia. Treść dzieła uwzględnia najnowsze osiągnięcia i aktualną wiedzę z dziedziny neurologii. Podręcznik stanowi nieocenioną pomoc w diagnostyce chorób układu nerwowego i przy podejmowaniu szybkiej decyzji dotyczącej postępowania terapeutycznego. Publikacja adresowana jest głównie do ratowników medycznych, a także do personelu pielęgniarskiego pracującego w warunkach ostrego dyżuru, w izbach przyjęć i pogotowiu ratunkowym. Może być również przydatna dla studentów medycyny i stażystów oraz dla lekarzy rozpoczynających specjalizację w zakresie neurologii..

Milka555 | 2013-07-21
Flakopożeracz | 2016-05-14