Nowe oblicza cyklu koniunkturalnego

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816548
biznes, finanse

W książce zostały przeanalizowane wybrane zjawiska, procesy i cechy współczesnych wahań koniunkturalnych występujących w gospodarkach rynkowych i systemach okresu transformacji. Szczególną uwagę autorzy zwrócili na: zagadnienia relacji między wahaniami koniunkturalnymi a perturbacjami na światowych rynkach finansowych, związki wahań koniunkturalnych ze sferą realną sektora handlu zagranicznego i cenowo-kosztową konkurencyjnością podmiotów tego sektora (na przykładzie Polski), wahania koniunkturalne w transformujących się krajach Europy środkowej i Wschodniej.

Rafał | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ekonomia