Zostań mistrzem matematyki. Zadania z ligii matematycznej z rozwiązaniami t. II

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku

Drugi tom "Zbioru zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami" dedykujemy pamięci Zdzisława Matuskiego, pomysłodawcy i niestrudzonego organizatora Ligi Matematycznej, wymagającego wychowawcy wielu matematycznie uzdolnionych uczniów, niezwykłego człowieka z matematyczną pasją, wspaniałego przyjaciela i dobrego kolegi. Liga Matematyczna to wieloetapowy konkurs matematyczny dla wszystkich...

Liga Matematyczna to wieloetapowy konkurs matematyczny dla wszystkich młodych, zdolnych, myślących logicznie i twórczo z regionu słupskiego i nie tylko.

Wszystko zaczęło się w 1996 roku, gdy dwaj matematycy z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku - mgr Zdzisław Matuski i mgr Piotr Gumienny wymyślili konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. [...] Po pięciu pracowitych latach zaprosili do współpracy pracowników Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku: dr Irenę Domnik, dr Zofię Lewandowską oraz dra Stanisława Kowalczyka, którego w 2005 roku zastąpiła Małgorzata Turowska.

(Ze Wstępu)

Niniejsza książka prezentuje wszystkie zadania z pełnymi rozwiązaniami z trzech edycji słupskiej Ligi Matematycznej z lat 2010/2011, 2011/2012 oraz 2012/2013.

źródło opisu: www.wydawnictwo.apsl.edu.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.apsl.edu.pl