Poradnik Psychologiczny POLITYKI. Ja, my, oni. "Rady na kłopoty ze sobą i innymi"

Seria: Ja, my, oni.
Wydawnictwo: Polityka
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
czasopisma
Anuszka

Oswoić lęki. Uspokoić emocje. Ustrzec się paranoi, mitomanii, narcyzmu.

źródło opisu: http://www.polityka.pl/jamyoni

źródło okładki: http://archiwum.polityka.pl/

• Kości proroka
  • Zamęt
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Biblia diabła

Agnieszka Szpila

8,5 (2 ocen i opinii)
Anuszka | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

To mój pierwszy Poradnik Psychologiczny jaki przeczytałam. Kupuję różne wydawnictwa Polityki, bo cenię je za jakość treści. Jednak wcześniej miałam opory jeżeli chodzi o wydania dotyczące psychologii – mało mnie ona interesuje i trochę męczy, a myśl o problemach emocjonalnych u ludzi „wysysa ze mnie energię”. Skusił mnie jednak jeden z artykułów i przeczytałam całą gazetkę od deski do deski. Na początku lektury było zaskoczenie i efekt WOW – artykuły ciekawe, z których można wynieść sporą dawkę wiedzy. Ale im dalej w las, tym było nudniej i zdarzały się powtórzenia tematów. Najbardziej raziły mnie i zdecydowanie nie podobały liczne wstawki dotyczące obecnej sceny politycznej. Uważam, że wydawnictwo takiego formatu nie powinno pod płaszczykiem artykułów psychologicznych uprawiać propagandy politycznej, tym bardziej, że o ile takie treści aktualne są obecnie, za kilka lat się dezaktualizują, zaś problemy psychologiczne i psychiatryczne raczej pozostaną zawsze na czasie. Za to jedna...

cranberry | 2017-01-29
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Samemu Poradnikowi, w oderwaniu od poprzednich, trudno cokowiek zarzucić, porusza zajmujące tematy i jest przy tym zróżnicowany, ale kiedy czyta się kolejne numery serii, pojawia się pytanie, czy po prostu formuła nie zaczyna się wyczerpywać, a tematy kończyć. Ale być może takie podsumowanie jest na miejscu w sytuacji nie książki, ale czasopisma, gdzie różne kwestie mogą powracać cyklicznie.

Na półkach