Polskie Samoloty Wojskowe 1918 - 1939

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Adsumus

W książce przedstawiono historię i rozwój polskiego lotnictwa wojskowego w okresie międzywojennym. Na tle stosunków gospodarczo-politycznych dokonano analizy warunków rozwoju lotnictwa wojskowego, omówiono jego organizację i skład, a także przytoczono zestaw stosowanego w latach 1918 - 1939 wojskowego sprzętu lotniczego budowane w raju i sprowadzonego zza granicy. Opisano konstrukcję i rodzaj poszczególnych typów samolotów: myśliwskich, liniowych, bombowych, towarzyszących, szkolnych, sanitarnych, transportowych, morskich oraz balonów innych statków powietrznych.
Książka przeznaczona jest dla miłośników lotnictwa, interesujących się polskimi konstrukcjami lotniczymi okresu międzywojennego

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej; 1972

źródło okładki: google