A Christmas Gift

Wydawnictwo: Amazon
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski

Holly and Caleb had been best friends as children, growing up on the same street, but as teenagers they couldn't be further apart. When Caleb unexpectedly asked Holly to help him pick out a Christmas gift for his girlfriend, neither of them anticipated where it would lead. A young adult romantic comedy, from Stella Wilkinson, acclaimed author of The Flirting Games Series. A Christmas Gift...

A Christmas Gift is a "clean" romance, suitable for ALL ages

"Oh what it is to be young! A funny, light and frothy read." Janie Oakes, Teen Reader Today

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/23830523-a-christmas-gift

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/23830523-a-christmas-gift

Graczkaktóragra | 2016-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Stella Wilkinson już raz mnie zaskoczyła - mówię tu o książce „Halloween magic and Mayhem". Po tym krótkim, darmowym ebooku spodziewałam się więc czegoś nieco lepszego. Otrzymałam ciepłą opowieść, którą można połknąć w niecałe 10 minut. Stwierdzenie, że bohaterowie są płascy i nierealistyczni to nie jest przesada. Mimo to doceniam świąteczną atmosferę i dość zaskakujący wątek rodzinny. 4/10

Katrin115 | 2017-03-28