Cuda świętego Józefa. Świadectwa i akty zawierzenia. Część druga

Wydawnictwo: WAM
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia

Z powstaniem kaliskiego obrazu św. Józefa wiąże się niezwykła historia. Niejaki Stobienia, złożony ciężką chorobą, cierpiał bardzo i nie mając już żadnej nadziei, prosił Boga o zakończenie cierpień. Zwrócił się do św. Józefa, patrona dobrej śmierci. Następnej nocy przyszedł do niego sędziwy starzec, w którym mężczyzna rozpoznał właśnie św. Józefa. Przybysz powiedział do chorego: "Wyzdrowiejesz, gdy każesz namalować́ obraz Świętej Rodziny z napisem «Idźcie do Józefa» i ofiarujesz go kolegiacie kaliskiej". Chory wypełnił ten nakaz. W chwili gdy ujrzał namalowany wizerunek i ucałował go, został całkowicie uzdrowiony. Obraz umieszczono w kolegiacie, a przybywający do niej wierni doznawali od samego początku różnych łask i cudów za wstawiennictwem św. Józefa.

Druga część Cudów Świętego Józefa zawiera ponad siedemdziesiąt świadectw i kilkadziesiąt podziękowań, w których wierni z całego kraju wyrazili wdzięczność za rozmaite cudowne wydarzenia, jakie spotkały ich dzięki wstawiennictwu oblubieńca Matki Bożej. Opisane historie pokazują, że nie ma takich trudności, z których Pan Bóg nie mógłby wyprowadzić człowieka.

Do świadectw i podziękowań dołączono także akty zawierzenia. Pozwalają one jeszcze wyraźniej dostrzec, jak wspaniałego orędownika otrzymali ludzie w osobie św. Józefa.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,75938,Cuda-swietego-jozefa-tom-2.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,75938,Cuda-swietego-jozefa-tom-2.htm

Bartłomiej Bester | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Katolicy mają to szczęście, że oprócz przyjaciół na ziemi, mają również tych w innym wymiarze. I nie zwalniając się z odpowiedzialności za życie, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji, czymś fajnym jednak jest to, że na wszystkie okoliczności nie mamy wpływu. Święty Józef to coach life dla wszystkich wierzących. Człowiek, który miał pod opieką wyjątkowego Syna i Jego równie wyjątkową Matkę. I jeżeli dał radę w różnych tarapatach i zmiennych kolejach losu ochronić Tych Dwoje, to również dzisiaj wielorako wspiera wszystkich wierzących w różnych etapach życia. Kwestie pracy, trudne sytuacje, problemy z potomstwem, poważne choroby i inne kategorie przeszkód życiowych to zakres specjalizacji tego święt(n)ego Fachowca. Potwierdza je ok. 70 inspirujących świadectw (czytaj referencji). Książka nie tylko dla tych co są aktualnie w potrzebie.

książek: 2016
cremova | 2018-03-30