Przygody fenka wędrowniczka

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Fenki pustynne to drapieżne ssaki żyjące na Saharze i w północnej części Afryki. Są łagodnymi i bardzo rodzinnymi zwierzętami. Ale, jak wiadomo, w każdym środowisku pojawiają się buntownicy, którym obowiązujące standardy nie wystarczają, którzy chcą żyć inaczej, po swojemu i którzy chcą osiągnąć więcej niż ich rodzina lub cała społeczność.
Takim buntownikiem jest bohater rymowanej bajeczki „Przygody fenka wędrowniczka” Marii Magdaleny Boukef. Tytułowy fenek żyje na Saharze ze swoją rodziną: …w siedlisku piesków pustyni, hałas słychać aż do brzasku, stado fenków remont czyni. Razem kopią, ścielą, drążą, powiększają, pogłębiają, wokół siebie stale krążą i zabawę też w tym mają. Jednak fenkowi takie życie wydaje się nieciekawe, dlatego snuje swoje plany, które są dalekie od obowiązujących w środowisku reguł: Tylko nasz bohater mały, chociaż się z innymi cieszy, program w głowie ma już cały, bo nad morze chce pośpieszyć. Nie chce wcale być dorosły, przejąć pieczy nad rodziną, poczeka...

podstolina | 2017-10-13