Oczyma Duszy

Seria: Świat Mroku
Wydawnictwo: ISA
Second Sight
hobby

"Zwykli ludzie nie mają pojęcia o tym, jak gruby całun kłamstw spowija ich świat. Sięgnij poza niego, a odkryjesz, że każde kłamstwo kryje w sobie sto kolejnych. Żyją wśród nas potwory, prawdziwe potwory, czyhające w cieniu, polujące na nas. Ale oprócz nich są też istoty, które jednocześnie są i nie są jednymi z nas: cudotwórcy, ludzie urodzeni z mocą bądź "pobłogosławieni" nią – mocą,...

Żyją wśród nas potwory, prawdziwe potwory, czyhające w cieniu, polujące na nas. Ale oprócz nich są też istoty, które jednocześnie są i nie są jednymi z nas: cudotwórcy, ludzie urodzeni z mocą bądź "pobłogosławieni" nią – mocą, dzięki której siłą woli podnoszą przedmioty, czytają cudze myśli, z niepozornych substancji tworzą prawdziwe skarby.

Czy to, że wyglądają jak my, że w pewnym sensie są nami, czyni z nich przyjaciół?
Tak.

Czy to, że wyglądają jak my i są nami sprawia, że przede wszystkim ich należy się bać?
Tak.

Niektóre potwory zdradza wygląd, ale wiele z nich jest potworami w duchu."

– "Sasquatch", autorstwa śp. Davida Hicksa

Szarlatan | 2016-12-09

Rozdział czwarty: Groza wypaczająca rzeczywistość jest świetną inspiracją do połączenia Świata Mroku z elementami Cthulhu, czy Twin Peaks. Niestety reszta to w większości sama mechanika.

Juri | 2013-07-03
Toddziak | 2011-02-15