Zgłosuj na książki roku 2017

Linux. Biblia. Edycja 2007

Tłumaczenie: Robert Górczyński
Wydawnictwo: Helion
Linux Bible 2007 Edition: Boot up Ubuntu, Fedora, KNOPPIX, Debian, SUSE, and 11 Other Distributions (Bible)
Katarzyna

Poznaj możliwości systemu operacyjnego, który zrewolucjonizował rynek oprogramowania - Wypróbuj i zainstaluj jedną z 16 różnych dystrybucji Linuksa - Wykorzystaj aplikacje dołączone do Linuksa - Uruchom w oparciu o Linux serwer sieciowy, komputer domowy i stację roboczą - Naucz się administrować systemem Linux stanowi fenomen na współczesnym rynku oprogramowania. Prosty system operacyjny...

- Wypróbuj i zainstaluj jedną z 16 różnych dystrybucji Linuksa
- Wykorzystaj aplikacje dołączone do Linuksa
- Uruchom w oparciu o Linux serwer sieciowy, komputer domowy i stację roboczą
- Naucz się administrować systemem

Linux stanowi fenomen na współczesnym rynku oprogramowania. Prosty system operacyjny wzorowany na Uniksie, napisany w ramach zajęć laboratoryjnych przez studenta Linusa Torvaldsa i udostępniony przez autora bezpłatnie w sieci, w krótkim czasie zyskał uznanie setek tysięcy użytkowników, stając się ikoną ruchu open-source i zdobywając ugruntowaną pozycję tam, gdzie wcześniej królowały drogie komercyjne systemy operacyjne. W sieci znajdziemy kilkanaście wersji Linuksa, zwanych dystrybucjami, a oferta oprogramowania dla tego systemu powiększa się z każdym dniem, dzięki czemu na korzystanie z niego decyduje się coraz więcej prestiżowych firm i przedsiębiorstw.

"Linux. Biblia. Edycja 2007" to książka, którą musisz przeczytać, gdy postanowisz rozpocząć przygodę z Linuksem. Znajdziesz w niej omówienie dystrybucji tego systemu, dowiesz się, jak go zainstalować, optymalnie skonfigurować, a przede wszystkim, jak korzystać z niego i dołączonego oprogramowania. Nauczysz się pracować z konsolą tekstową i środowiskiem graficznym, administrować systemem i łączyć się z internetem. Ponadto zobaczysz, jak konfigurować serwer WWW, bazy danych, druku i poczty elektronicznej. Przeczytasz także o narzędziach programistycznych dostępnych dla Linuksa.

- Historia Linuksa
- Praca z powłoką tekstową
- Korzystanie z środowiska graficznego KDE i GNOME
- Administrowanie systemem i kontami użytkowników
- Połączenie z siecią lokalną i internetem
- Zabezpieczanie Linuksa przed atakami hakerów
- Wybór i instalacja dystrybucji systemu Linux
- Praca z pakietem OpenOffice.org
- Korzystanie z poczty elektronicznej i WWW
- Konfigurowanie serwera Apache
- Uruchamianie serwera poczty, bazy danych, druku i plików
- Programowanie w systemie Linux

Wybierz odpowiednią dla siebie dystrybucję Linuksa!

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: ebookpoint.pl