Węgrzy. Tysiąc lat zwycięstw w klęskach

Seria: Biblioteka Europy Środka
Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury
historia
Intan

Jeśli istnienie i przetrwanie Węgier można uważać za cud, to Węgrzy przez wieki byli zwycięzcami w porażkach; cytując słowa Tibora Déryego, wypowiedziane po zdławionej rewolucji z 1956 roku: „Czym jest węgierskość? Żartem tańca nad katastrofami”. W fascynującym kolażu historycznego eseju, biograficznych szkiców o bohaterach i ofiarach, geniuszach i hochsztaplerach, triumfatorach i zdrajcach...

W fascynującym kolażu historycznego eseju, biograficznych szkiców o bohaterach i ofiarach, geniuszach i hochsztaplerach, triumfatorach i zdrajcach oraz licznych dykteryjek i anegdot Paul Lendvai przybliża zmienne losy Węgrów w kraju i na emigracji. To wielka panorama wolna od tematów tabu i uprzedzeń, a równocześnie gorący apel o tolerancję i wzajemne zrozumienie z jednej strony, z drugiej zaś ostrzeżenie przed tępym zamykaniem się w sobie i w poczuciu nacjonalistycznej misji.

źródło opisu: http://mck.krakow.pl/ksiegarnia/wegrzy-tysiac-lat-zwyciestw-w-kleskach

źródło okładki: http://mck.krakow.pl/ksiegarnia/wegrzy-tysiac-lat-zwyciestw-w-kleskach

nightowl | 2016-12-10
Sylhet | 2017-03-09
hornel | 2017-02-19
MaxWielki | 2017-02-05
idaredalma | 2017-01-10
Na półkach: Chcę przeczytać, 04. Pap?
Paweł Kurach | 2016-12-28