Węgrzy. Tysiąc lat zwycięstw w klęskach

Paul Lendvai Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury Seria: Biblioteka Europy Środka historia
Bartosz Nowacki, Adam Krzemiński
Międzynarodowe Centrum Kultury
Węgry Węgrzy historia Węgier historia powszechna
historia
Bartosz Nowacki, Adam Krzemiński
Biblioteka Europy Środka
Węgry Węgrzy historia Węgier historia powszechna

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy pragną się zapoznać z historią Węgier. Wbrew utartym frazesom uświadamia, że mimo nieodległego położenia Węgry historycznie wchodziły w diametralnie inne geopolityczne relacje niż Polska. Napisana skrótowo (jak na to jak długi okres obejmuje), przystępnie, krytycznie. Plus za przypisy rozwijające "wątki polskie".

Wspaniała książka, przybliżająca niezwykle interesującą i dla większości Polaków mało znaną historię Węgrów.

• Historia
  • Węgry