To ja ci mamo poczytam - poziom 0

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pentliczek
Agnieszka

Seria "To ja ci mamo poczytam" ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces czytania dostarczał maluchowi radości i satysfakcji. Krótkie, proste teksty, mała objętość książeczek, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje, bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych (poziom "0") oraz...

Krótkie, proste teksty, mała objętość książeczek, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje, bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych (poziom "0") oraz możliwość zaakcentowania (na ostatniej stronie), że dziecko przeczytało tekst samo - stanowią ważne psychologiczne aspekty motywujące do samodzielnego czytania.
Częste powtórzenia wyrazów w tekstach nawiązują do metody czytania globalnego (tzw. Fonics Reading). Pozwala to adresować książki również do dzieci z różnymi dysfunkcjami.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie