Monte Cassino tom 3

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Pokolenie
komiksy
malyjaca

Trzeci tom zamknie opowieść o Monte Cassino. Będzie w nim pokazana ostatnia faza zmagań Polaków o masyw Cassino, która miała miejsce od 15 do 18 maja 1944 roku - czyli krwawe walki 3. Dywizji Strzelców Karpackich o wzgórze 593 oraz 5. Kresowej Dywizji Piechoty o wzgórze Widmo i St. Angelo. W komiksie obok rozdziałów pokazujących ciężkie zmagania piechoty jest rozdział poświęcony walkom 4....

W komiksie obok rozdziałów pokazujących ciężkie zmagania piechoty jest rozdział poświęcony walkom 4. pułku pancernego "Skorpion" o Mass Albaneta i Widmo.

źródło opisu: http://pokolenie.org.pl/

źródło okładki: http://pokolenie.org.pl/

Szypu | 2017-03-22

Ogrom materiału jaki zawiera cała trylogia „Monte Cassino” trochę mnie przytłacza, żeby pisać o każdym tomie z osobna, dlatego pozwolę sobie na mój głos o całości.

Są takie dzieła opowiadające o wojnie, które jak strzała wbijają się w umysł. Dzieła, które koncentrują się na tym, by bez ubarwień i cenzury pokazać nie tylko okropieństwo i bezsens wojny, ale moralną i psychiczną dewastację człowieka, jaką czyni. To dzieła poruszające, nieprzeciętne, po których trudno przestać myśleć o tym co pokazały. Czy komiksowa trylogia „Monte Cassino” Tomeckiego i Becli zasługuje na miano takiego dzieła? Po stokroć tak!
„Monte Cassino” to rasowy komiks wojenny, w którym autorzy położyli silny nacisk na pokazanie scen bitewnych, które naprawdę są bardzo realistyczne, żywiołowe, efektowne i pełne dynamizmu. Scen, które aż kipią od skrajnych emocji- od amoku po strach i panikę. Widać, że scenarzysta nie oszczędzał rysowniczki, rozpisując na wiele stron sceny pustoszących nawał artyleryjskich,...