Ewangelia 2017. Droga, Prawda i Życie

Ewangelia 2017. Droga, Prawda i Życie
Edycja Świętego Pawła
2016-01-01
2016-01-01

Ostatnia, 54. pozycja przeczytana przeze mnie w 2017 roku w ramach akcji 52 Book Challenge.
Przyznam, że komentarz tego wydania był średni, w dodatku często odnosił się do tego samego fragmentu Pisma Świętego.
Mimo wszystko pozwolę sobie przytoczyć kilka zaznaczonych fragmentów, które przykuły moją uwagę.

Mk 7, 14-23: "Zbyt często doszukujemy się grożącego nam niebezpieczeństwa na zewnątrz, poza nami, nie dostrzegając tego, co w nas samych. Nie przeobrazi się w grzech nic, co nie zrodzi się w naszym wnętrzu, na co nie damy przyzwolenia."
Mt 6, 24-34: "Tak ustawiamy sobie życie, aby zabezpieczyć się na wszystkich frontach. Ale jak można iść do przodu, kiedy próbujemy podążać w dwóch różnych kierunkach? Kręcimy się w miejscu, upadamy, złościmy na siebie samych, że nie robimy żadnych postępów. Musimy oddalić pewne rzeczy - nie zawsze złe - byśmy mogli ruszyć z miejsca.
J 15, 12-17: "Nazywa nas przyjaciółmi, choć wie, że zawiedziemy Go wielokrotnie. Dzięki Jego wierności nic nie może zachwiać tej przyjaźni."
Mt 6, 7-15: "Bóg wie, czego nam trzeba. Sensem modlitwy jest zjednoczenie z Tym, do którego ją kierujemy."
Mt 9, 18-26: "Czasem Bóg dopuszcza rzeczy straszne po to, żebyśmy w końcu zaczęli go szukać. W Bogu wszystko żyje, wszystko trwa, wszystko jest miłością i wszystko jest nadzieją."
Mk 6, 17-29: "Grzechem najbardziej krzywdzimy samych siebie. Prawo Boże nie jest dane nam po to, aby odebrać nam coś dobrego, ono jest po to, żeby uchronić nas przed tym, co nas zasmuca, co odbiera nam szczęście."
Mt 18, 1-5, 10: "Największe jest dziecko, bo jest najpokorniejsze, najmniejsze ze wszystkich. Wolą Bożą było przyjść do człowieka w uniżeniu. Bóg stał się człowiekiem z miłości do niego."
Łk 21, 12-19: "Mistrz nie obiecuje, że zawsze będziemy wygrywać i nic w tej walce nie stracimy. Obiecuje, że to On będzie naszą siłą, będzie walczył w nas."

Mk 7, 14-23: "Zbyt często doszukujemy się grożącego nam...

Nie zawiodłem się i czytam teraz Ewangelię 2018.Droga,Prawda i Życie,słowo na każdy dzień.

• Religia
  • Aforyzmy i rozmyślania