8302051373
aredhela

"Słownik szkolny. Malarze, rzeźbiarze, architekci" jest przeznaczony dla młodzieży szkolnej i nauczycieli wychowania plastycznego, a także dla tych, którzy interesują się historią sztuki, zwłaszcza życiem i twórczością sławnych artystów. Książka ta powstała z myślą o przybliżeniu uczniom postaci spotykanych w lekturach szkolnych, literaturze popularnej, w programach telewizyjnych poświęconych problematyce artystycznej czy też twórców dzieł oglądanych w muzeach, na wystawach.
Słownik zawiera 318 haseł biograficznych (biogramów) ułożonych w porządku alfabetycznym, poświęconych najsłynniejszym twórcom w dziejach sztuki, od starożytności po czasy współczesne.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie