Zgłosuj na książki roku 2017

Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków

Wydawnictwo: Muzeum Okręgowe w Suwałkach
albumy

Ukazał się oczekiwany katalog wystawy „Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków”. Albumowej prezentacji wystawionych suwalskim Muzeum Okręgowym dzieł towarzyszą eseje poszerzające problematykę, która była tematem ekspozycji. Siedem artykułów niemieckich, węgierskich i polskich autorów – historyków sztuki i literaturoznawcy – pozwalają spojrzeć na sztukę polską w perspektywie jej odmienności, a jednocześnie odnaleźć poprzez rodzimą odrębność swojskość w egzotyce innych regionów Europy.

źródło opisu: http://muzeum.suwalki.pl/egzotyczna-europa-5/

źródło okładki: http://muzeum.suwalki.pl/egzotyczna-europa-5/