Jej wysokość Zosia. Zaczarowana uczta

Cykl: Jej Wysokość Zosia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Sofia the First. The Enchanted Feast,
Anna Janczyszyn

Nadszedł dzień zaczarowanej uczty i Zosia nie może się doczekać wieczoru. Kiedy jednak na królewskim dworze niespodziewanie pojawia się czarodziejka Sasza, dziewczynkę ogarniają złe przeczucia. Ale wszyscy są zachwyceni czarodziejką i Zosia nie wie, co zrobić. Dopiero królewna Śnieżka przekonuje ją, że powinna zaufać swym przeczuciom. Zosia biegnie ostrzec rodzinę, ale Sasza rzuciła już czar...

Zosia biegnie ostrzec rodzinę, ale Sasza rzuciła już czar na cały dwór! Okazuje się, że to przebrana panna Oset, która chce odebrać dziewczynce Amulet Avaloru!
Czy Zosi i Cedrykowi uda się powstrzymać pannę Oset, zanim będzie za późno?

źródło opisu: Egmont, 2014

źródło okładki: www.empik.com

Ida | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Wiernie oddana historia, znana z telewizyjnej bajki. Opowieść o księżniczce Zosi i jej królewskiej rodzinie, podoba się dzieciom i wspaniale jest ją przeczytać również na kartach książki.
Tym razem nasi bohaterowie mają kłopot z natrętną i niemiłą wróżką, która chce odebrać Zosi jej amulet.
Pojawia się pomoc. Królewna Śnieżka podpowiada Zosi, jak powinna się zachować i co zrobić.
Mądre słowa, które nie tylko mała księżniczka powinna zapamiętać : ..."ludzie nie zawsze są takimi, jakimi się wydają. Jeżeli masz złe przeczucie, powinnaś mu zaufać"...
Znani bohaterowie i historia, którą warto poznać. Do tego piękne wydanie w twardych oprawach. Polecam

RonkaWe | 2016-12-22
Przeczytana: 22 maja 2016