Zgłosuj na książki roku 2017

Diagnostyka i terapia w praktyce lekarskiej

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
zdrowie, medycyna
youstyna

Książka zawiera ogromny zasób wiadomości, który został przedstawiony w przejrzysty sposób, co ułatwia szybkie odnajdywanie poszczególnych zagadnień, zapamiętywanie, uczenie, a także wykorzystywanie ich w codziennej praktyce lekarskiej zarówno w warunkach klinicznych, jak i ambulatoryjnych. Na podkreślenie zasługuje umieszczenie informacji dotyczących postępowania z pacjentem na różnych etapach sprawowania opieki, zgodnie z przyjętymi strategiami, od momentu rozpoznania i leczenia w warunkach szpitalnych do fazy opieki poszpitalnej i uwrażliwienia na elementy opieki specjalistycznej łączonej z opieką podstawową. Książka zawiera przygotowane w sposób niezwykle uporządkowany w formie tabel i rycin schematy postępowania w różnych sytuacjach zdrowotnych. Niezwykle cenne informacje znajdują się na rycinach porządkujących aktualne standardy postępowania w ujęciu wieloaspektowym. Na uwagę zasługuje również odrębne, wskazujące na ważność problematyki, przedstawienie zasad leczenia. Autorzy zestawili i skomentowali najważniejsze aspekty farmakoterapii. Niezwykle przydatne są zamieszczone skale kliniczne stanowiące doskonałe narzędzie badań przesiewowych, które mogą przyczynić się do lepszego porozumiewania lekarzy różnych specjalności, dzięki ujednoliceniu taksonomii stanów chorobowych. Autorzy rozumiejąc potrzeby lekarzy, zamieścili też zwięzłe i przejrzyste informacje dotyczące statystyki medycznej.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/diagnostyka-i-terapia-w-praktyce/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/diagnostyka-i-terapia-w-praktyce/