Zamki i pałace w Polsce

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zamki, Pałace, Historia Polski
albumy
jabajbaj

Przez wiele setek lat w naszym kraju powstawały przepiękne, potężne zamki. Większość z nich była posiadłościami obronnymi, niektóre zaś były po prostu zamieszkiwane przez dostojników, pełniących w Polsce ważne funkcje państwowe. Książka Zamki i pałace w Polsce oprowadza czytelnika po budowlach z różnych epok, których lata świetności dawno już przeminęły, ale które ciągle zachwycają swoim ogromem i majestatem. Będzie to doskonała lektura dla wszystkich fanów historii Polski, bez względu na ich wiek. Przeniesie nas czytelnika czasy, kiedy zamki te tętniły życiem i budziły respekt swoją potęgą. Warto, aby ta wartościowa pozycja znalazła się na półce wszystkich zainteresowanych dawnymi dziejami naszego kraju.

źródło opisu: http://arystoteles.com.pl/pl/p/Zamki-i-palace-w-Polsce-/199

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

jabajbaj | 2016-08-11
Na półkach: Przeczytane, Zamki/pałace
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Ciekawa pozycja, dostarczająca ogólnych informacji o wielu interesujących polskich zamkach i pałacach. W przeciwieństwie do większości podobnych albumów, tekstu jest tutaj dosyć sporo, więc zdecydowanie bardziej jest co czytać, niż oglądać.
Największym minusem tej pozycji są zdecydowanie kiepskie jakościowo zdjęcia. Przy niektórych miałam wrażenie, jakby były robione kilkadziesiąt lat temu, inne straszyły pikselami. Reszta natomiast, choć poprawna pod względem wykonania, nie zachwycała jakoś szczególnie - ot, takie zwykłe kadry konkretnych obiektów. Czasami także aż prosiło się o zilustrowanie czegoś, co pojawiło się w samym tekście, ale zdjęcia wyglądały jak dobrane na chybił trafił.
Miło mi się to czytało i pozycję tę mogę z czystym sumieniem polecić osobom, które chciałyby się czegoś dowiedzieć o przedstawionych tu obiektach. Nie są to oczywiście opisy wyczerpujące tematykę, lecz na ogólny zarys w pełni wystarczające.

Małgorzata | 2017-11-18
Edyta | 2017-02-07