Sejm brzeski 1653 r.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
837322534X
Jan II Kazimierz Waza
historia

Specyfika obrad sejmu brzeskiego wymusiła napisanie monografii, której ramy chronologiczne wykraczają poza samą kampanię sejmową. W rezultacie powstała praca przedstawiająca wydarzenia, które rozegrały się w Rzeczypospolitej od klęski wojsk polskich pod Batohem do podjęcia niefortunnej kampanii żwanieckiej. Książka Sejm brzeski r. powstała przede wszystkim w oparciu o materiał źródłowy zebrany w trakcie żmudnej kwerendy w ponad bibliotekach i archiwach krajowych oraz zagranicznych.

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl