Międzynarodowa polityka gospodarcza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Książka w syntetyzujący sposób przedstawia ewolucję, stan i wyobrażalne perspektywy międzynarodowej globalnej oraz regionalnej polityki ekonomicznej. Tej polityki, która, na gruncie uzgodnień międzypaństwowych i kompromisów między opiniami publicznymi, zmierza do kolejnych etapów racjonalizacji gospodarki światowej. Obejmując stopniowo wszystkie podstawowe dziedziny międzynarodowego wyspecjalizowanego współdziałania. Wymianę towarów, usług, kapitałów, technologii, pracowników. Oraz tworzenie wspólnej polityki ekonomicznej, coraz ściślej związanej z polityką społeczną i polityką bezpieczeństwa. Jednym z głównych celów książki jest ukazanie wielowymiarowości i złożoności procesów umiędzynarodowienia koncepcji oraz instytucji gospodarczych, które z historycznie nieuchronną konsekwencją wypierają powoli izolowaną, separatystycznie niezależną, zagraniczną politykę ekonomiczną poszczególnych państw.