Projektowanie nowoczesnych aplikacji sieciowych z użyciem AngularJS i Bootstrapa

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Helion
Learning Web Development with Bootstrap and AngularJS
macias

Osoby, które projektują nowoczesne aplikacje internetowe, z pewnością natknęły się na frameworki Bootstrap i AngularJS. Są to świetne projekty open source, dzięki którym praca przy tworzeniu aplikacji internetowych o różnej skali staje się wydajna i przyjemna, a kod powstający w JavaScripcie i CSS jest wyjątkowo poprawny strukturalnie. Jeśli doszedłeś do wniosku, że warto rozwinąć swoje umiejętności i wyjść poza HTML oraz CSS przy pisaniu nowoczesnych aplikacji sieciowych, to Bootstrap i AngularJS stanowią doskonałą propozycję.

Książka, którą trzymasz w dłoni, została pomyślana jako przystępny, bogato ilustrowany przewodnik po Bootstrapie i AngularJS. Jeśli masz podstawowe umiejętności w zakresie HTML, CSS i JavaScriptu, to dzięki niej zdobędziesz, a następnie rozwiniesz praktyczną wiedzę dotyczącą obu frameworków. Niejako przy okazji poznasz kilka istotnych koncepcji i ciekawych narzędzi, które okażą się zaskakująco przydatne przy programowaniu. Autor wyczerpująco, w interesujący sposób pokazuje, jak pisze się i rozwija aplikacje sieciowe.

Dzięki tej książce:

* zapoznasz się z frameworkami AngularJS i Bootstrap
nauczysz się korzystać z filtrów, routingu i widoków, a także zgłębisz tajniki filozofii CRUD
* krok po kroku napiszesz w pełni funkcjonalną aplikację sieciową
* dostosujesz Bootstrapa za pomocą preprocesora Less, by utworzyć oryginalny motyw graficzny
* dowiesz się, jak łatwo zapanować nad kodem aplikacji dzięki narzędziom do automatyzacji zadań, takim jak gulp i Grunt.js
* zapoznasz się z ciekawymi projektami związanymi z AngularJS i Bootstrapem

Odkryj AngularJS, zaprzyjaźnij się z Bootstrapem — i pisz świetne projekty!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/projektowanie-nowoczesnyc...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/pnasab.jpg

macias | 2016-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2016

Trudno ocenić tę książkę, bo jest bardzo nierówna — autor budując przykładową aplikację prezentuje nam naprzemiennie a to Boostrapa, a to Angulara, a to do spółki Grunta i Gulpa, a to Lessa (żadna z nich nie stanowi wydzielonej częsci książki).

Część dotycząca Angulara jest opisana ciekawie, autor poświęcił czas nie tylko na wymienienie jego cech, ale także na zaprezentowanie i wyjaśnienie jak one działają. Nie zawsze niestety klarownie, czy wyczerpująco. Zdarza się, że autor zamiast zaprezentować przykład użycia opisuje słownie co należy zrobić. Ale generalnie fragmenty o Angularze oceniam jako dobry materiał.

Część o Boostrapie jest sumarycznie krótsza, bardziej powierzchowna (brakuje nawet zrzutów ekranów, zamiast tego mamy krótkie opisy co niby widać na ekranie — jest to o tyle zaskakujące, że autor potrafi dołączyć zrzut ekranu konsoli zamiast tekstowego wydruku, czy dołożyć prawie dwustronicowy wydruk zminifikowanej funkcji haszującej) i prawdę mówiąc właściwie jest...

Gracjan | 2017-06-25
Cerro | 2016-11-17