Fight Club 2
komiksy
Paweł

Dziesiąty tom serii. Ostatni. TYLER ŻYJE! 19 lat po premierze swojej bestsellerowej powieści Chuck Palahniuk znowu zabiera nas do świata Fight Clubu i jego bohaterów, których dalsze losy poznać możemy w komiksowym sequelu podzielonym na 10 odcinków. W serii komiksowej Fight Club 2 starszy o 10 lat narrator powieści występuje pod imieniem Sebastian: jest sfrustrowanym mężem Marli i ojcem...

Dziesiąty tom serii. Ostatni.

TYLER ŻYJE!

W serii komiksowej Fight Club 2 starszy o 10 lat narrator powieści występuje pod imieniem Sebastian: jest sfrustrowanym mężem Marli i ojcem 9-letniego chłopca. Monotonia codzienności, kryzys małżeński, psychotropy – tak wygląda życie Sebastiana, kiedy do gry po raz kolejny wkracza przyczajony w jego psychice Tyler Durden... Rize or Die

Seria komiksów Fight Club 2 (TM), to kontynuacja słynnej powieści Chucka Palahniuka i głośnego filmu z udziałem Edwarda Nortona i Brada Pitta, nakręconego na podstawie książki. Serię wprowadza bezpłatny komiks Fight Club (TM), zawierający alternatywne zakończenie pierwszej części.

Oryginalnym wydawcą komiksu jest Dark Horse Comics®, autorem rysunków - utalentowany Cameron Stewart, okładki projektuje David Mack.

źródło opisu: Niebieska Studnia 2016

źródło okładki: http://www.niebieskastudnia.pl/index.php?s=kw&i=61

Bartosz Peruń | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Muszę przyznać, zakończenie jest dla mnie szokiem, mimo, że we wcześniejszych zeszytach sam autor stworzył wskazówki, które wyraźnie wskazują na zakończenie tego typu. Ponownie naciąłem się na tę sztuczkę, Chucku Palahniuku! Czytając ten komiks miałem różne wrażenia, bywały rzeczy nieciekawe i ciekawe, śmieszne i poważne, ale przede wszystkim miałem wrażenie, że historia jest zbyt odrealniona i "fantastyczna". Istota zakończenie nieco to usprawiedliwia, czuję się jednak zawiedziony.

Wkp | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

ABORCJA CHUCKA PALAHNIUKA

Wielki finał wreszcie nadszedł. Jak to wielkimi finałami bywa towarzyszą mu fajerwerki i huk wystrzałów. Powód do świętowania dobry jak każdy inny – cywilizację trafił szlag.

Grzyb atomowy tłem dla Statuy Wolności. Londyn w ruinie. Wieża Eiffla rozbita o glebę. Rakiety spadające na Rosję. Zatopione statki. Atomowa zima zalega w wielkich miastach. Plan Tylera obejmuje całą Ziemię, kultura i cywilizacja zredukowane zostają do dymiących ruin. „I żyli długo i szczęśliwie!” – wykrzykuje w swoim nietkniętym domu, w nietkniętym mieście, w nietkniętym świecie nie kto inny, jak sam Chuck Palahniuk. „No co?” – pyta chwilę potem, widząc miny towarzyszek. „Dobrze rozegrane, panie Palahniuk”, słyszy w końcu jedną odpowiedź. Ale co jest w rzeczywistości grane?

Deus Ex Machina? Trochę tak, w tym konkretnym tomie wyskakuje maszyna, a z niej wyskakuje bóg, nie mniej jest to bóg-palahniuk, któremu wiele ujść może na sucho. Ale czy wszystko? „To zakończenie jest do dupy!”...