Pucułka i Pocopotek

Wydawnictwo: Widnokrąg
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
bajki
youstyna

"Pucułka i Pocopotek" Barbary Lewandowskiej i Janiny Krzemińskiej - wspaniałego duetu autorek z legendarnego czasopisma "Miś". Opowiadanie "Pucułka i Pocopotek" ukazywało się w odcinkach w "Misiu". To pierwsze wydanie książkowe tego opowiadania!

Iliana | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

To jest właśnie bajka mojego dzieciństwa. „Pucułka i Pocopotek” ukazywały się w odcinkach w 1982, w dwutygodniku dla dzieci „Miś”. To zupełnie inna bajka niż współczesne. Brak w nich elektronicznych gadżetów, a zwierzęta i przedmioty zostały spersonifikowane. Miś Pocopotek zgubił się w parku Jackowi, a znalazła go Pucułka. Ileż oni przygód razem przeżyli. Miś tęsknił za Jackiem, ale odnalezienie chłopca, to naprawdę nie lada wyzwanie. Pucułka dobrze zaopiekowała się zgubionym misiem. Poświęciła mu wiele uwagi i dokładała wszelkich starań, aby Jacek mógł odnaleźć swoją zgubę. Czy jednak tak się stanie?

Książka ta, odmienną historią i opowieścią o zupełnie innym świecie pokazuje wartości i elementarne znaczenie przyjaźni, czy opieki nad słabszym, kto wyraźnie się pogubił. To także opowieść o tym, ile możemy poświęcić dla drugiego. I to nie jest tylko zwykła opowieść o zagubionym misiu. To rodzaj pewnej gry słownej i zabawy. Historia Pocopotka pozwala spojrzeć na świat i otaczających...

ZervantesMi | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Pamiętam opowiadania z lat 80tych z Misia... Przyjemnie czyta się to dziecku. Przyjemny język, sympatyczne postacie.