Alibaba i 40 rozbójników. Ołowiany żołnierzyk. Dziewczynka z zapałkami.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sezam bajek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Grafag
baśnie, Dania, Andersen
Ania

Ali-Baba – bohater jednej z najsłynniejszych baśni ze zbioru Tysiąca i jednej nocy "Ali-Baba i 40 rozbójników" w wersji największego baśniopisarza- Jana Christiana Andersena. Alibaba to prosty rzemieślnik perski (arabskim według innych źródeł), który przez przypadek posiadł magiczną formułę „Sezamie, otwórz się!", po wymówieniu której dostępna stawała się grota, w której tytułowi rozbójnicy...

Alibaba to prosty rzemieślnik perski (arabskim według innych źródeł), który przez przypadek posiadł magiczną formułę „Sezamie, otwórz się!", po wymówieniu której dostępna stawała się grota, w której tytułowi rozbójnicy przechowywali swe łupy.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie