Praca przedszkola. Wybrane zagadnienia teoretyczne, praktyczne i organizacyjne.

Wydawnictwo: Impuls

Dyskusje, rozmowy i spotkania prowadzone w gronie studentów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników naukowych zaowocowały pomysłem przygotowania wspólnej publikacji, ukazującej edukację przedszkolną zarówno od strony pedagogicznej, jak i formalno-prawnej i organizacyjnej. Jej celem jest prezentacja instytucji przedszkolnej, obejmująca: uwarunkowania historyczne rozwoju form opieki nad dzieckiem, zagadnienia związane z planowaniem i organizacją pracy w przedszkolu, wybrane sposoby stymulowania rozwoju dziecka przez biblioterapię i świadomy dobór zabaw z dzieckiem oraz informacje istotne dla osób planujących uruchomić przedszkole niepubliczne. Na publikację składa się 7 artykułów, których autorzy analizują wspomniane zagadnienia.

Mamy nadzieję, że zawarte w książce informacje, przemyślenia i osobiste refleksje pomogą w poznaniu specyfiki pracy przedszkola w różnych obszarach jego działalności, zrozumieniu ich celowości oraz będą przydatne zarówno dla rodzica, jak i osób zainteresowanych uruchomieniem niepublicznej placówki przedszkolnej.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/praca-przedszkola,1788.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-045-0.jpg?v=0

Przeczytana: 15 marca 2018

PRZEDSZKOLE JAKO INSTYTUCJA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNA
Zmiany w społeczeństwie wymuszają obecnie bardzo liczne powstawanie kolejnych placówek przedszkolnych. Obok jednostek publicznych przedszkola tworzą także osoby prywatne, które po prostu lubią pracować z dziećmi, ale też przedsiębiorcy, nastawieni przede wszystkim na zysk. Tymczasem przedszkole pełnić powinno naprawdę dużą rolę w rozwoju dziecka. Nie jest ono wyłącznie „wstępem” do edukacji szkolnej. O teoretycznych, praktycznych i organizacyjnych aspektach funkcjonowania przedszkola piszą autorzy siedmiu artykułów, zebranych w publikacji „Praca przedszkola” pod redakcją naukową Zbigniewa Ostracha.
Z książki, opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, dowiemy się więcej o historii praktyki przedszkolnej, o zmieniających się formach i realiach funkcjonowania przedszkoli. Następnie przechodzimy do organizacji środowiska przedszkolnego, które ma niebagatelny wpływ na efekty pracy wychowawczej i postępy, jakie osiągają...