Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem.

Okładka książki Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem. Brent Adamson, Dixon Matthew
Brent AdamsonDixon Matthew Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
The Challenger Sale: Taking Control of the Customer Conversation
Onepress
2016-03-10
2016-03-10
Joanna Sugiero

Okładka książki Optymalizacja obsługi klienta. Jak zredukować wysiłek klienta i wygrać bitwę o lojalność. Rick DeLisi, Dixon Matthew, Nick Toman
Optymalizacja ... Rick DeLisi, Dixon ...
Okładka książki The Challenger Sale: Taking Control of the Customer Conversation Brent Adamson, Dixon Matthew
The Challenger... Brent Adamson, Dixo...

Na półkach: , , , , , ,

Podejście do sprzedaży już obecne od kilku lat, ale jego wdrożenie wciąż pozwalałoby się wyróżnić (tam, gdzie jest to możliwe - przy prostej, transakcyjnej sprzedaży nie będzie to miało sensu). Ciekawa typologia sprzedawców (ze względu na charakter i styl pracy, nie cechy charakteru). Na plus też chłodne, i rozsądne (bo potwierdzone badaniami) podejście do tematu sprzedaży relacyjnej, które sprowadza się do tego, że prawdziwa relacja zaczyna się w momencie dowiezienia obietnic złożonych klientowi w ofercie (bycie przyjacielem dla klienta nie spowoduje zakupu, jeśli ktoś przedstawi mu - i to w odpowiedni sposób - lepsze rozwiązanie). Ten rodzaj sprzedaży powinien się sprawdzić szczególnie w przypadku sprzedaży szytych na miarę, często nieszablonowych i złożonych rozwiązań. Na plus dużo informacji ułatwiających przygotowanie się do rozmowy sprzedażowej (dot. poznania klienta, jego motywacji i celów - zarówno osoby decyzyjnej, jak i bezpośrednich odbiorców usługi, którzy zgodnie z teorią tej książki powinni stać się sojusznikami sprzedawcy, nie informatorami). Mimo wszystko strategia sprawdzi się tylko w firmach, które wdrożą ją w pełni, do czego konieczna jest m.in współpraca z marketingiem i kierownik z osobowością Challengera.

To co napisał p. Łukasz Chrzanowski jest nieprawdą. W tej książce już we wstępie autor pisze o 6000 tysiącach przebadanych. Po drugie, nieprawda jest że w książce jest kłamstwo

Pozycja moim zdaniem jest akademickim gniotem, który idealnie podpasuje wszelkiej maści teoretykom. Autor napisał książkę chcąc sprzedać swój produkt korporacją. Książka zaczyna się od dwóch kłamstw. Po pierwsze autorzy rozpoczynają swoją książkę od narzekania na badania innych firm. Po czym piszą, że wyniki na 70 osobach są nie wiarygodne po czym dodają, że przebadali 80 firm. Twierdzą, że prawie nikt nie zwraca uwagi na relacje w sprzedaży. A każdy sprzedawca przecież wie, że relacje są kluczem w biznesie. Dalsza treść książki ma utwierdzić, że najlepszym typem sprzedawcy jest Challenger. Tej pozycji nie polecam handlowcom, telemarketerom oraz praktykom sprzedaży.

• E-book/Audiobook
  • Sprzedaż relacyjna
  • Biznes
  • Zarządzanie sprzedażą

Dodaj cytat z książki Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem.