Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem.

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Onepress
The Challenger Sale: Taking Control of the Customer Conversation
biznes, finanse
ToRn

Sekret sukcesu sprzedaży w dużej mierze zależy od sprzedawcy. Istnieją niezwykle utalentowani ludzie, którzy niezależnie od okoliczności osiągają wyniki znacznie wyższe od przeciętnej. Nawet jeśli warunki zewnętrzne są wyjątkowo niesprzyjające, ci znakomici sprzedawcy są w stanie realizować transakcje z ogromną skutecznością. Co ciekawe, ich sukcesy nie zależą od budowania relacji z...

Co ciekawe, ich sukcesy nie zależą od budowania relacji z klientem, ale od umiejętnego przejmowania kontroli nad rozmową oraz dostosowywania komunikatu sprzedażowego do konkretnych potrzeb i celów klienta.

Autorzy książki przeprowadzili szerokie, wyczerpujące badania na grupie tysięcy sprzedawców pracujących w różnych branżach i lokalizacjach.
Okazuje się, że każdego sprzedawcę da się ująć jako reprezentanta jednego z pięciu profili, ale tylko jeden profil — Challenger — zawsze osiąga rezultaty znacząco wykraczające ponad przeciętną.
Co więcej, umiejętności i postawy Challengera można wskazać i opisać, a następnie nauczyć innych takiego działania.
Oznacza to, że prawie każdy uzbrojony w tę wiedzę i umiejętności może znacząco poprawić swoje wyniki.

Dzięki tej książce:

nauczysz się rozpoznawać poszczególne profile sprzedawców — w tym Challengera
dowiesz się, jak nauczyć swoich pracowników modelu sprzedaży Challenger, zbudować zespół Challengerów i nim pokierować
odkryjesz, jak sprytnie przedstawić klientowi swój punkt widzenia, dostosowywać komunikat do rozmówcy i kontrolować proces negocjacji
nauczysz się skutecznego przejmowania kontroli nad procesem sprzedaży
zapoznasz się z najważniejszymi zasadami coachingu sprzedawców

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/sprzedawaj-jak-challeng...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/sprzedawaj-jak-challeng...»

Łukasz Chrzanowski | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Pozycja moim zdaniem jest akademickim gniotem, który idealnie podpasuje wszelkiej maści teoretykom. Autor napisał książkę chcąc sprzedać swój produkt korporacją. Książka zaczyna się od dwóch kłamstw. Po pierwsze autorzy rozpoczynają swoją książkę od narzekania na badania innych firm. Po czym piszą, że wyniki na 70 osobach są nie wiarygodne po czym dodają, że przebadali 80 firm. Twierdzą, że prawie nikt nie zwraca uwagi na relacje w sprzedaży. A każdy sprzedawca przecież wie, że relacje są kluczem w biznesie. Dalsza treść książki ma utwierdzić, że najlepszym typem sprzedawcy jest Challenger. Tej pozycji nie polecam handlowcom, telemarketerom oraz praktykom sprzedaży.

książek: 1953
Kamila | 2018-10-03