Przewodnik dobrego umierania. praktyczne wskazówki i duchowa mądrość tradycji buddyzmu tybetańskiego

Tłumaczenie: Anna Zdziemborska
Wydawnictwo: ManiBooks
Preparing to die : practical advice and spiritual wisdom from the tibetan buddhist tradition
filozofia, etyka
magam

Książka jest uniwersalnym poradnikiem kierowanym zarówno do tych, którzy odchodzą, jak i osób wspierających terminalnie chorych bliskich, mającym ułatwić przejście przez najtrudniejszy moment życia w spokoju i harmonii. Ten napisany ze swadą i humorem tekst ujęty jest z buddyjskiej perspektywy i skierowany do każdego czytelnika, niezależnie od jego światopoglądu. Tytuł ten wypełnia lukę w naszej zachodniej rzeczywistości, w której wypieramy zjawisko śmierci na margines, tak naprawdę rzadko świadomie oswajając się z perspektywą śmierci. Książka ma formę kompendium zawierającego komplet informacji o tym, jak radzić sobie z umieraniem zarówno w sensie wewnętrznym – emocjonalnym i duchowym, jak i w wymiarze zewnętrznym, praktycznym. Jest to pierwszy tego typu poradnik nie tylko na polskim, ale również na światowym rynku.

źródło opisu: http://manibooks.pl/przewodnik-dobrego-umierania-id-82.html

źródło okładki: http://manibooks.pl/przewodnik-dobrego-umierania-id-82.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!