9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zarys klimatu Polski
8323207550

Książka omawia klimat Polski.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-02-27

Książka wyjątkowa i wielce przydatna. Zawiera dużą ilość map, tabel i wykresów. Z tej książki o klimacie naszego kraju można się naprawdę bardzo dużo dowiedzieć.
Książka rozpoczyna się przedmową i wstępem. Następnie autor mówi o klimacie jako komponencie środowiska przyrodniczego i sposobach jego charakterystyki. Dalej podaje główne czynniki geograficzne kształtujące klimat Polski oraz omawia czynniki radiacyjne i cyrkulacyjne kształtujące klimat Polski. W dalszej części książki czytelnik dowie się o stanach pogody w Polsce i zasadach ich klasyfikacji. Czytając dalej znajdziemy informacje o częstości występowania poszczególnych typów pogody na obszarze Polski oraz o regionach klimatycznych Polski. Przedostatni rozdział zawiera informacje o frekwencji poszczególnych typów pogody w wyróżnionych regionach klimatycznych. Książka kończy się uwagami końcowymi, literaturą i bardzo obszernym dodatkiem, który zawiera tabele średniej liczby dni z poszczególnymi typami pogody w wybranych...