Krótka rozprawa o samotności

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
samotność, walka duchowa
poezja

Dawid Mielnik szkicuje postać człowieka poszukującego prawdy, podejmującego walkę z grzechem. Pozostawiony sam, przeciw całemu światu, przeżywa prawdziwą walkę duchową. Dokąd powinno zmierzać nasze życie? Jaką drogę powinniśmy wybrać? Czym się kierować? „sprawę sobie zdaję, lecz sami stwierdźcie, co wam się lepsze wydaje: żyć w rozpuście, plugastwie i duchowej nędzy, biorąc kilka worków...

„sprawę sobie zdaję,
lecz sami stwierdźcie, co wam się lepsze wydaje:
żyć w rozpuście, plugastwie i duchowej nędzy,
biorąc kilka worków podrobionych pieniędzy,
czy pójść za kiełkującą w żyznym sercu wiarą,
nie przejmując się kiedyś zbawiającą karą?”

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!