literatura piękna
angielski
asia

I wasn’t looking for this. I wasn’t looking for him. But he may be exactly what I need to survive. My name is Keri, and at twenty-four, I’ve lost both parents, I’ve been beaten down by men and the system, and I barely escaped juvie. So, why now, after everything I’ve been through, when I’m facing the scariest thing life has thrown at me, does a guy walk into it and change everything? Jace is...

Jace is unlike any man I’ve ever known. He’s generous, witty, talented, and wise beyond his years. He has vision—vision that for some inexplicable reason, we seem to share. Maybe it’s because we share something else as well—this cruel, horrible bond that others can’t fathom. We soon come to understand it goes beyond that. Beyond what either of us could even begin to comprehend.

But is this bond strong enough to overcome the disparity of our backgrounds; and more importantly, is it strong enough to help us face our mortality together?

źródło opisu: Goodreads Author

źródło okładki: Internet

Kasiek121 | 2019-01-13
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Ksiazka pochlonela mnie totalnie. Glowni bahaterowie mozna sie w bardzo zlym momencie swojego zycia. Keri i Jace walcza z nowotworami. U keri wykryto raka piersi, a Jace ma nowotwor gardla. W ksiaze jest wiele emocji, od smiechu po placz. Gphaterowie nie sa przerysowani, sa bardzo naturalni. Maja swoje lepsze i gorsze dni. okazuje sie, ze Jace ma dziewczyne, ktora bardzo kocha. Natomiast Keri z kazdym cotygodniowym spotkaniem coraz bardziej lubi Jace. Morgan (dziewczyna Jace) tez nie chce odpuscic.

Anita Duraj | 2018-08-12

Troszkę kopię ,,Maybe someday'' od Hoover. Nawet więcej niż troszkę. Ale mimo to dobrze się czyta. Szybko

rinos | 2016-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 lipca 2016

Nie, nie i jeszcze raz nie!
Motyw z rakiem to dobry chwyt marketingowy, bo zawsze chwyta za serce. Niestety w przypadku "Abstract love" to się nie sprawdziło. I nawet nie pomógł podwójny nowotwór, tj. dwójki głównych bohaterów. Najbardziej działała mi na nerwy Keri - która ma 24 lata, a zachowuje się jakby miała naście.
Czytałam kiedyś książkę o podobnej tematyce -"Love always, Kate" D. N. King i pomimo że główni bohaterowie byli sporo młodsi od tej dwójki z "Abstract love", to zdecydowanie bardziej dojrzali - pod każdym względem.
Dla mnie nic szczególnego, nie polecam.

Pinina_Paulina | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Może i tematyka oklepana, ale książka jest genialna!
Nie brakuje w niej smutku, ale jest miejsce również na uśmiech i śmiech, główni bohaterowie świetnie wykreowani, brak czasu na nudę.
Naprawdę książka godna polecenia!

mania_kch | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

Keri i Jace niby na pozór bardzo różniące się osoby a jednak bardzo podobne. Poznają się w klinice onkologicznej do której oboje uczęszczają na cykle chemioterapii, bo oboje walczą z tym samym przeciwnikiem – rakiem.
Keri wykorzystana w przeszłości przez swych byłych chłopaków unika zobowiązań, Jace natomiast jest szalenie oddany i zakochany w swojej dziewczynie.
Oboje nawiązują nić porozumienia, z czasem zaczynają znaczyć dla siebie coraz więcej i więcej…ale Jace jest wierny swojej dziewczynie a Keri boi się ponownego zaangażowania.
Bardzo fajnie opisana historia, temat może i mało oryginalny natomiast dobrze wykorzystany. Nie brakuje emocji i humoru :)
Polecam :)

k_a_s_i_a | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Wow. Poruszająca książka. Pełna bólu, cierpienia, ale jest też miłość, przyjaźń i szczęście.
Keri i Jace poznają się w szpitalu. Dokładnie na sesji chemioterapii. On ma raka gardła, a ona piersi. Przez kilka sesji jakie razem odbyli zaprzyjaźniają się z sobą. Z czasem to uczucie przeradza się w coś więcej. Jace czuje się rozdarty gdyż od kilku lat ma dziewczynę, jednak ona niestety nie wspiera go zbytnio w tym trudnym czasie... Kiedy Jace traci włosy i wagę ona z nim zrywa. Z kolei Keri mimo iż czuje coś do Jaca nie chce być tą drugą. Młodzi przeżywają wiele wzlotów i upadków. Ostatecznie Jace musi zdecydować kogo kocha, a kiedy już podejmie decyzję czy nie będzie za późno?

| 2016-04-19

Historia Keri i Jace'a mnie naprawdę urzekła! Wiele razy autorka zaskoczyła mnie podczas czytania, kilka razy miałam też ochotę w coś uderzyć, ale prawie zawsze gościł u mnie na twarzy uśmiech. Bo Abstract Love jest książką wartą uwagi zdecydowanie!

Polecam :)

Agnieszka | 2016-04-18

Nie tego się spodziewałam po tej książce. Ilość patosu po prostu mnie powaliła. Nie moja bajka, niestety.