Lost World

Seria: Angielski z Ćwiczeniami [Edgard]
Wydawnictwo: Edgard
angielski
ada123450

Powieść dla młodzieży Lost World to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii oraz rozwiązywanie pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością,...

Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć!

Powieść dla młodzieży:

- wciągnij się w opowieść o parze nastolatków rozwiązujących zagadki przeszłości Cypru

- sprawdzaj znaczenie słów, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach

- poznaj Real English i współczesne angielskie słownictwo na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1)

- ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem

- rozwiąż 80 urozmaiconych ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych

- utrwal zasady gramatyczne dzięki przydatnym wskazówkom

Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i przydatny słowniczek angielsko-polski.

Powieść przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 13-17 lat.

źródło opisu: https://www.jezykiobce.pl/ksiazki/1368-lost-world-...(?)

źródło okładki: https://static3.jezykiobce.pl/723-thickbox_default...»

Truskawka03 | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Bardzo fajny pomysł dla podszkolenia języka w przyjemny sposób. Marginesy z słówkami oszczędzają nasz czas, który poświęcilibyśmy na wyszukaniu ich w słowniku. W moim przypadku większość tych słów już znałam, ale na pewno przydadzą się osobom dopiero zaczynającym poznawać język angielski. Konstrukcje językowe nie są trudne, więc treść będzie zrozumiała dla większości czytelników. Naukę wspomagają ćwiczenia, które znajdują się po każdych 2 lub 3 rozdziałach powieści, z których wykorzystywane są słówka oraz konstrukcje gramatyczne. A historia sama w sobie może nie porywa, ale jest lekka i przyjemna.

Książkomaniacy | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Angel ma już za sobą przeprowadzkę. Nowa szkoła, nowi znajomi, nowe miejsce. W swojej nowej szkole, w greckiej części Nikozji, poznaje Dirka. Podejmują się wspólnej realizacji projektu fotograficznego. Praca popycha ich w coraz dalsze części wyspy. Jakie tajemnice może odkryć przed nimi jedno przypadkowe zdjęcia? Czy wyspa może kryć jakieś tajemnice?

Jak to się stało, że nie miałam tych książek przed maturą?! Przecież to wspaniały sposób na naukę! Macie już dość trudnych zadań, wykuwania słówek na blachę i nudnych czytanek z podręcznika? Musicie sięgnąć po "Lost world". To nie jest zwyczajna powieść w języku angielskim. To połączenie świetnej książki z ćwiczeniami gramatycznymi. To powieść dla młodzieży (poziom A2-B1) - najpierw czytasz, a później sprawdzasz co udało ci się zapamiętać! Sprawdzanie przeczytanego tekstu również odbywa się w formie zabawy, gdyż zadania są bardzo proste i przyjemne. Czytanie tej powieści nie wymaga również...

Tynka05 | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Jest dość ciekawa i przyjemnie się ją czyta. Z początku świetnym pomysłem wydawały się ćwiczenia ze zrozumienia tekstu i gramatyki. Ale przez to, że pojawiają się co 2 rozdziały, a rozdziały są naprawdę krótkie, ciągłe przerywanie czytania, żeby rozwiązywać zadania jest uciążliwe. W pewnym momencie po prostu je pomijałam. ;p Jednak rzeczywiście, podczas czytania zapomina się, że jest to forma nauki. :)

KochamMajonez | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Szybka, ciekawa i wciągająca historia :) A przy okazji można podszkolić angielski w bardzo przyjemny sposób! Więcej opowiadam w wideorecenzji: https://www.youtube.com/watch?v=GDVrQqFHt4g

iusta | 2016-05-13

Powieść dla młodzieży... do młodzieży się już nie zaliczam, ale zaliczam po kolei każdą książeczkę z serii tego wydawnictwa, bo faktycznie dają ogromną satysfakcję z czytania po angielsku i bez wysiłku poszerzają zakres słownictwa i wklepują do głowy różne konstrukcje językowe. Poza ćwiczeniami do rozdziałów, te "dla młodzieży" zawierają też trochę objaśnień gramatycznych.

Quenyaw | 2017-11-15
Przeczytana: 2017 rok

książka po angielsku z mini słownikiem na marginesie, łatwa i przyjemna do czytania.

Popkulturka Osobista | 2018-08-23
Przeczytana: 25 sierpnia 2018