LEGO Technic w praktyce

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Każdy wie, jak tworzyć niezwykłe konstrukcje za pomocą LEGO, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że można wykonać ruchome pojazdy oraz modele obejmujące wyposażenie do lądowania i klapy, które się wysuwają i chowają. Można nawet zbudować działające roboty nie korzystając przy tym z elementów Mindstorms i programowania. W tej książce Mark Rollins pokazuje, jak korzystać z komponentów LEGO i elementów Power Functions, takich jak silniki i zdalne sterowanie, aby konstruować samochody z silnikiem, pojazdy terenowe, czy też maszyny budowlane, takie jak dźwigi i wózki widłowe, a nawet samoloty. W rezultacie nauczymy się, jak tworzyć wyjątkowe, przynoszące wiele radości kreacje w LEGO.
Konstrukcje LEGO Technic są podobne do Mindstorms w tym sensie, że możemy tworzyć wszelkiego rodzaju samochody i gadżety. Jednak w przeciwieństwie do Mindstorms nie musimy uczyć się programowania. Techniki Power Functions pozwalają nam na dodawanie silników, zdalnego sterowania i pojemników z bateriami do projektów LEGO, bez potrzeby programowania. I choć moglibyśmy zbudować po prostu gadżet LEGO Technic z gotowego zestawu, korzystając z tej książki nauczymy się zasad projektowania konstrukcji oraz zapoznamy się z pomysłami, które można wykorzystać we własnych projektach.
Książka LEGO Technic w praktyce obejmuje:

Podstawy projektowania pojazdów silnikowych, które jeżdżą i można nimi sterować.
Wskazówki dotyczące budowy reflektorów oraz wykorzystywania zestawu Power Functions Light Kit.
Projektowanie zawieszenia stosowanego w samochodach terenowych.
Pomoc w budowie maszyn roboczych, w tym dźwigu i wózka widłowego.
Czego się można nauczyć?
Umieszczania silnika w każdym pojeździe LEGO i uruchomienia go; budowy kół, które się obracają i elementów podwozia, które się wysuwa i chowa.
Budowy systemu zawieszenia i mechanizmu sterowania do właściwej kontroli nad pojazdem.
Dodawania do projektów Technic działających świateł, takich jak reflektory i światła tylne.
Projektowania pojazdów LEGO wyglądających i działających jak prawdziwe konstrukcje, w tym dźwigów i wózków widłowych.
Budowy samolotu ze wszystkimi elementami wraz z chowanym podwoziem
Dla kogo jest ta książka?
LEGO Technic w praktyce to idealna książka dla wszystkich entuzjastów LEGO i konstruowania, niezależnie od ich wieku i doświadczenia, którzy chcą poznać zasady tworzenia konstrukcji za pomocą LEGO Technic.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!