Kali Linux. Testy penetracyjne

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Podręcznik pentestera! W dobie internetu możemy cieszyć się globalną dostępnością każdego z systemów informatycznych. Z jednej strony daje to ogromne możliwości wymiany informacji, z drugiej naraża system na ataki z zewnątrz. Zastanawiasz się, jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej sieci? Spróbuj się do niej włamać lub zleć to profesjonaliście! Wykonywane w ten sposób testy penetracyjne to jedna...

Podręcznik pentestera!

W dobie internetu możemy cieszyć się globalną dostępnością każdego z systemów informatycznych. Z jednej strony daje to ogromne możliwości wymiany informacji, z drugiej naraża system na ataki z zewnątrz. Zastanawiasz się, jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej sieci? Spróbuj się do niej włamać lub zleć to profesjonaliście! Wykonywane w ten sposób testy penetracyjne to jedna z najskuteczniejszych metod weryfikacji bezpieczeństwa w sieci.

Jeżeli zainteresował Cię temat testów penetracyjnych, to trafiłeś na doskonałą książkę. Znajdziesz w niej omówienie specjalnej dystrybucji Kali Linux. Zawiera ona zestaw niezbędnych narzędzi oraz pozwoli Ci przeprowadzić testy. W trakcie lektury zrozumiesz, jak przygotować środowisko pracy i jak przeprowadzić atak na popularne serwery aplikacji internetowych oraz ich klientów. W kolejnych rozdziałach dowiesz się, jak zweryfikować zabezpieczenia aplikacji internetowych oraz serwerów WWW. Na sam koniec poznasz najlepsze metody przeciwdziałania i zapobiegania atakom oraz dowiesz się, jak przygotować raport końcowy, w którym zaprezentujesz uzyskane rezultaty. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich osób, którym bezpieczeństwo sieci nie jest obojętne!

Sięgnij po tę książkę i:

poznaj możliwości dystrybucji Kali Linux
przeprowadź typowe ataki na serwery aplikacji internetowych
przekonaj się, jak przeprowadzić atak na metody uwierzytelniania
przygotuj kompletny raport ze swoich działań
zadbaj o bezpieczeństwo sieci!

Bezpieczeństwo sieci jest w Twoich rękach!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Paweł | 2019-07-21

Cóż, bardziej do tej książki pasuje tytuł "Etapy testów penetracyjnych w teorii, z wykorzystaniem systemu Kali Linux". W książce omówiono może 1/10 narzędzi, jakie były zawarte w Kali Linux 1.0, więc nie jest to zbytnio książka omawiająca sam system lub szereg narzędzi w nim zawartych, lecz dostajemy solodnie opisane etapy przeprowadzania testów penetracyjnych (od rekonesansu po sporządzanie raportu). Gdyby ta książka miała adekwatny tytuł do treści, to dałbym jej 9/10, a tak to o samym systemie wiem bardzo niewiele, a na temat testów penetracyjnych znam solidne podstawy.