Mały słownik synonimów

LubimyCzytać

Słownik synonimów porządkuje wyrazy nie w kolejności alfabetycznej, ale gromadzi w grupy o identycznej (bądź zbliżonej) zawartości znaczeniowej. Jego celem nie jest objaśnianie słów, ale dostarczenie informacji o możliwościach wzajemnego zastępowania jednostek języka w tekstach. Przyczynia sie w ten sposób do spełnienia jednego z podstawowych postulatów dotyczących użycia języka (zwłaszcza w piśmie), mianowicie zasady niepowtarzania tych samych elementów w sąsiadujących ze sobą zdaniach. Może mieć zatem zastosowanie doraźne, gdy sięgamy doń w celu znalezienia odpowiednika konkretnego słowa, może również trwale wzbogacać nasz zasób leksykalny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!