Stereotypy - Tożsamość - Konteksty. Studia nad polską i europejską historią

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
LubimyCzytać

Tematyka wysiedleń Niemców po II wojnie światowej poruszona w tej książce należy do jednych najbardziej kontrowersyjnych tematów w niemieckiej historii. Mimo licznych publikacji poświęconych doświadczeniu „wypędzenia”, dokumentujących przede wszystkim relacje świadków oraz wydania wielotomowych prac, pozwalających zapoznać się z najistotniejszym materiałem źródłowym, temat wypędzeń uchodzi w powszechnej opinii za nieznany i wręcz przemilczany.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!