Historia miłości w zachodnim chrześcijaństwie

Wydawnictwo: WAM
LubimyCzytać

Carter Lindberg, emerytowany profesor historii Kościoła Uniwersytetu w Bostonie, dokonuje historycznego przeglądu odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, jakich na przestrzeni 3000 lat udzielała zachodnia cywilizacja. Syntetycznie i barwnie opisuje zmagania ze zrozumieniem tego złożonego pojęcia, które znalazły odbicie w teologii, filozofii czy dziełach literackich. Panorama, jaką roztacza, obejmuje zarówno ujęcia biblijne, wyobrażenia świata antycznego i ich wpływ na pisma Ojców Kościoła, idee reformacji czy romantyzmu, jak i współczesną myśl teologiczną i filozoficzną.Historia miłości w zachodnim chrześcijaństwie jest niezwykłą intelektualną podróżą w świat naszej kultury i jej korzeni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!