W labiryncie wychowania

Wydawnictwo: WAM
LubimyCzytać

Zmieniające się współczesne społeczeństwo warunkuje i określa przemiany w wielu dziedzinach życia. Na naszych oczach tworzy się nowa rzeczywistość społeczna i edukacyjna. Wychowanie młodych ludzi jest jednym z najważniejszych obszarów życia społecznego. Celem niniejszej pracy jest zwrócenie uwagi na powszechne zjawiska i procesy, które mają istotny wpływ na edukację. Chcemy pokazać, jak społeczeństwo zmienia się i jakie wiążą się z tym wyzwania dla wychowawcy, dyrektora szkoły czy systemu edukacji.Prezentowana praca zbiorowa W labiryncie wychowania - ma charakter interdyscyplinarny. Wpisuje się ona w zamysł wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży w zmieniającym się kontekście społeczno-edukacyjnym. Owe potrzeby zostały zarysowane w pięciu obszarach: a) filozoficzno-antropologiczny; b) religijno-pastoralny; c) media i Internet; d) sztuka i nauki humanistyczne; e) szkoła i profilaktyka.Mamy nadzieję, że przedstawione w publikacji wyniki badań otworzą możliwości dalszej diagnozy i przyczynią się do podjęcia adekwatnych wysiłków wychowawczych, by skutecznie odpowiedzieć na wyzwania, które stoją przed polską edukacją.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!