Gramatyka języka francuskiego ze słwonikiem francusko-polskim (CD)

Wydawnictwo: Lingea
LubimyCzytać

Oddajemy w ręce czytelnika autorską gramatykę języka francuskiego prezentującą większość istotnych dla tego języka zagadnień gramatycznych.System gramatyczny języka francuskiego może wydawać się skomplikowany, ale jest dość regularny. Zawarte w książce objaśnienia zagadnień gramatycznych ograniczyliśmy do minimum i uzupełniliśmy je przejrzystymi tabelkami, które umożliwjają szybkie i łatwe zorientwanie się w danym temacie. Każde zjawisko jest ilustrowane dużą ilością przykładów, które zostały starannie wybrane z prasy oraz z wiarygodnych źródeł internetowych, dzięki czemu odzwierciedlają rzeczywisty stan współczesnego języka francuskiego.Czytelnik odnajdzie w niniejszym opracowaniu samodzielne rodziały dotyczące np. przysłówków oraz użycia rodzajników.Oprócz uwag praktycznych, na końcu części gramatycznej znajdują sie informacje dotyczące reguł tworzenia wyrazów wraz z przejrzystymi wykazami przedrostków i przyrostków, dzięki którym każdy może poszerzyć swój zasób słownictwa. Do publikacji dołączony jest również wykaz czasowników nieregularnych, w którym w jednym miejscu zostały zawarte wszystkie najważniejsze formy czasowników.Na płycie CD znajduje się słownik EasyLex2 francusko-polski i polsko-francuski, który zawiera około 40 000 haseł, nagraną wymowę i funkcję mouse-over - błyskawiczne tłumaczenia słów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!