O szkodliwości podatku dochodowego

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
biznes, finanse

Mimo całej krytyki zawartej w niniejszej książce, amerykański system podatkowy należy wciąż do najłagodniejszych w świecie.

Praca publicystyczna z początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, autorstwa jednego z przedstawicieli tzw. amerykańskiej Starej Prawicy. Minitraktat polityczny, pochwała wolnej woli, ograniczonego rządu, decentralizacji i suwerenności rozumianej jako niezależność od zakusów rządu federalnego. Napisana charakterystycznym stylem; trzeźwe i pozbawione złudzeń spojrzenie autora łączy się z kaznodziejską wręcz pasją. Chodorov odwołuje się w swojej pracy do amerykańskiej historii, zwłaszcza gospodarczej, filozofii polityki, a nawet do Biblii. Interesująca propozycja dla miłośników tematyki z pogranicza prawa i ekonomii, obowiązkowa dla wyznawców idei wolnościowych.

dintah | 2014-07-06

choć opisywana jest sytuacja w Stanach Zjednoczonych można odnieść ją do generalnej koncepcji podatku. brakuje kontrargumentów w książce, jednak literatura ekonomiczna zapewne dostarcza ich wiele

| 2016-12-08
Przeczytana: 29 maja 2016