O szkodliwości podatku dochodowego

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

Mimo całej krytyki zawartej w niniejszej książce, amerykański system podatkowy należy wciąż do najłagodniejszych w świecie.

PMat | 2016-05-29
Na półkach: Non - fiction, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2016

Praca publicystyczna z początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, autorstwa jednego z przedstawicieli tzw. amerykańskiej Starej Prawicy. Minitraktat polityczny, pochwała wolnej woli, ograniczonego rządu, decentralizacji i suwerenności rozumianej jako niezależność od zakusów rządu federalnego. Napisana charakterystycznym stylem; trzeźwe i pozbawione złudzeń spojrzenie autora łączy się z kaznodziejską wręcz pasją. Chodorov odwołuje się w swojej pracy do amerykańskiej historii, zwłaszcza gospodarczej, filozofii polityki, a nawet do Biblii. Interesująca propozycja dla miłośników tematyki z pogranicza polityk i ekonomii, obowiązkowa dla wyznawców idei wolnościowych.

dintah | 2014-07-06

choć opisywana jest sytuacja w Stanach Zjednoczonych można odnieść ją do generalnej koncepcji podatku. brakuje kontrargumentów w książce, jednak literatura ekonomiczna zapewne dostarcza ich wiele

Mateusz | 2016-01-28
pmjar | 2015-09-08