Mrówka Zofia opowiada o kwiatach, drzewach, jagodach, grzybach

Okładka książki Mrówka Zofia opowiada o kwiatach, drzewach, jagodach, grzybach Stefan Casta
Okładka książki Mrówka Zofia opowiada o kwiatach, drzewach, jagodach, grzybach
Stefan Casta Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Sofis blomsterexpedition
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2005-01-01
2005-01-01
Witold Biliński

2086

Bardzo wartościowa i pięknie ilustrowana książka popularnonaukowa dla dzieci, choć należy pamiętać, że opowiada o przyrodzie Szwecji, bowiem z tego języka została bardzo zgrabnie przetłumaczona i zaadoptowana do polskich warunków przez pana Witolda Bilińskiego (Wielkie brawa mu za to!).

Książka podzielona jest na 4 główne tematy - kwiaty, drzewa, jagody i grzyby. W każdej z tych części opisane zostało po kilkanaście przykładów roślin powszechnie występujących w Polsce. Co ważne ilustracje są na tyle dokładne, że z łatwością można rozpoznać w realu poszczególne rośliny.

Każda opisywana roślina oprócz nazwy botanicznej zawiera zwięzłe podsumowanie typu: kuklik zwisły – czepia się wszystkiego, bodziszek leśny – celnie strzela, purchawka chropowata – leśne bomby. Stanowią zachętę do przeczytania więcej o danej roślinie i dowiedzenia się dlaczego takie stwierdzenie pada.

Każda z roślina oprócz opisu posiada rysunkowe dopiski, które dodatkowo przykuwają uwagę dzieci.

W książce znajdują się również zadania dla dzieci do trenowania spostrzegawczości typu odnalezienie ukrytych owadów, policzenie liści czy innych zadań do wykonania przy omawianym temacie. Są tu również przykłady rzeczy do wykonania własnoręcznie.

• Dla dzieci
  • Przyrodnicze dla dzieci
  • Przyroda
  • Samodzielne
  • Natura2000
  • Dla przedszkolaka
  • Feliks

Dodaj cytat z książki Mrówka Zofia opowiada o kwiatach, drzewach, jagodach, grzybach